MAX: wspieramy akcję "Maski dla Tarnowa"

 

Nasze centrum handlowe, a wraz z nim nasi najemcy nie mogli być obojętni na zagrożenie jakie płynie ze strony rozprzestrzeniającego się wirusa. Od lat jesteśmy zaangażowani społecznie prowadząc wspólne akcje prozdrowotne z tarnowskimi instytucjami medycznymi, senioralnymi i edukacyjnymi. Dlatego też, jak tylko dowiedzieliśmy się o tej inicjatywie, wspólnie z najemcami Pasmanteria LENA, krawiectwo MEEF

podjęliśmy decyzję, że mimo trudnej sytuacji społecznie będziemy szyć maski dla personelu medycznego. Dzięki wsparciu finansowemu właściciela zakupiliśmy potrzebne materiały i sukcesywnie będziemy przekazywać gotowe maski do dezynfekcji a następnie do potrzebujących miejsc jak np. szpitale.

Założona na profilu społecznościowym instytucji Centrum Sztuki Mościce grupa „Maski Dla Tarnowa” liczy prawie 600 członków, którzy włączyli się poprzez dostarczanie materiałów niezbędnych do produkcji masek, szycie, usługi transportu czy też finansowemu wsparciu. Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało się już wyprodukować i dostarczyć kilka tysięcy masek.

 

Poprzez to, że MAX jest obiektem historycznie już związanym z Tarnowem, czujemy moralny obowiązek, aby w miarę swoich możliwości wspierać mieszkańców zwłaszcza w tak trudnych chwilach jak teraz. Doceniamy też, że nasi najemcy bez wahania włączyli się w akcję, pomimo trudnej sytuacji ekonomicznej, wykazując wielkie serce.

 

MAX: wspieramy akcję  "Maski dla Tarnowa"