MÓJ SZKOLNY OGRÓDEK - finał akcji

 

W Tarnowie wyrosły szkolne ogródki - finał zdrowego konkursu

Pomidory, marchewki, borówki, truskawki, zioła - m.in. te rośliny pojawiły się przy trzech tarnowskich szkołach podstawowych w ramach finału I edycji konkursu "Rośniemy zdrowo. Nasz szkolny ogródek".

Rabaty pełne zdrowia powstały przy Zespole Szkół dla Niesłyszących i Słabo Słyszących, Szkole Podstawowej nr 3 oraz Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 11. Szkolne ogródki to efekt konkursu ogłoszonego przez Stowarzyszenie Medycyna Polska, CenterMed i CH Max. Uczniowie szkół brali udział w konkursie plastycznym i szkoły laureatów dostały zestawy kilkudziesięciu narzędzi ogrodniczych od firmy Rozkwit oraz sadzonki od firmy Your Partner.

- Dzieci pomagają w pielęgnacji, a uczniowie zerówki jedli już nawet rzodkiewki na drugie śniadanie - mówi Magdalena Trusz ze Szkoły Podstawowej nr 3. Zapewnia, że choć teraz ogródek jest mały to będzie rozwijany. Po raz pierwszy ogródek powstał także przy budynku Zespołu Szkół dla Niesłyszących i Słabo Słyszących. - Ziemia była pełna kamieni, dużo pracy zajęło nam przygotowanie podłoża, ale warto było. Warzywa, które u nas wyrosną będziemy dodawać do obiadów, przydadzą się na zajęciach, podczas których uczymy zawodu technolog żywienia - mówi dyrektor szkoły Beata Domańska.

Największy ogródek jest przy Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 11, gdzie już od kilku lat są skrzynie na warzywa. - Udział w konkursie pozwolił nam na powiększenie ogrodu. Bardzo przydają się narzędzia, dzieci chętnie włączają się w pielęgnację ogródka - zapewnia Dominika Janicka ze Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 11. Mięta ze szkolnego ogródka stale dodawana jest do wody dla dzieci, a co miesiąc w szkole wyciskane są dla wszystkich uczniów i nauczycieli soki owocowo-warzywne. W czasie wakacji ogródkami będą się opiekować pracownicy szkół.

Organizatorzy projektu "Rośniemy zdrowo. Nasz szkolny ogródek", Stowarzyszenie Medycyna Polska, CenterMed i CH Max,  planują kolejną edycję konkursu jesienią. Jego celem jest promocja zdrowego stylu życia u dzieci i młodzieży, unikanie nadmiernego spożywania słodkich, tłustych i mocno przetworzonych produktów.

MÓJ SZKOLNY OGRÓDEK - finał akcji
MÓJ SZKOLNY OGRÓDEK - finał akcji
MÓJ SZKOLNY OGRÓDEK - finał akcji
MÓJ SZKOLNY OGRÓDEK - finał akcji
MÓJ SZKOLNY OGRÓDEK - finał akcji
MÓJ SZKOLNY OGRÓDEK - finał akcji